Pielęgnacja tatuażu.

      Trudno jest dobrze wkłuć farbę w skórę ale tak samo trudno jest zachować ją w skórze. Efekt końcowy zależy między innymi od dobrej pielęgnacji tatuażu. Połowa pracy należy do tatuażysty a druga połowa należy do Ciebie.

      Najpóźniej po kilku godzinach po zabiegu zdejmij opatrunek, umyj dłonie, a następnie delikatnie przemyj tatuaż - najlepiej żelem do czyszczenia tatuażu EasyTattoo lub mydłem antybakteryjnym spłukując letnią wodą. Po osuszeniu nanieś średnio grubą warstwę kremu EasyTattoo lub maści (np.: Bepanthen, Alantan plus lub zwykłą Białą Wazelinę z dodatkiem niewielkiej ilości Tribiotic'u).
Przebywając w mieszkaniu staraj się nosić tatuaż cały czas odkryty uważając jednocześnie, żeby o nic nie otrzeć ani nie uciskać.
Smaruj tatuaż kilka razy dziennie, nie dopuszczaj, aby podrażniona skóra zasychała.
Podczas kąpieli nie odmaczaj zbyt długo rany, najlepiej brać letni prysznic.
Do spania lepiej nie zaklejaj folią tatuażu, poświęć na to jakieś czyste ubranie, które możesz zniszczyć zatłuszczeniem a sam tatuaż obficie nasmaruj maścią.
Przed wyjściem z domu zrób świeży opatrunek z folii spożywczej smarując uprzednio maścią.
Opatrunek z folii pełni rolę bariery ochronnej przed otarciami i zabrudzeniami, jednak takiego opatrunku nie noś zbyt długo (max. 3-4 godziny).
Pamiętaj, abyś zawsze przed posmarowaniem rany w pierwszej kolejności umył(a) dłonie.
Do czasu wygojenia w żadnym wypadku nie bierz kąpieli w basenach ani naturalnych zbiornikach wodnych, nie korzystaj też z sauny, staraj się nie przepocić i zakrywaj tatuaż przed promieniami słońca.
Ogólnie w okresie tatuowania prowadź maksymalnie sterylny tryb życia (włączając w to umiarkowany stosunek do wszelkiego rodzaju używek).

      Stosując się do powyższych zasad czas gojenia powierzchownego powinien trwać 1-2 tygodnie (skóra wewnątrz goi się znacznie dłużej).
W ciągu pierwszej doby powinien zniknąć obrzęk zranionej skóry a w ciągu kilku dni powinien złuszczyć się podrażniony (zabarwiony) naskórek.
Nie wystrasz się, gdy zobaczysz po złuszczeniu naskórka inny odcień tatuażu, to normalne i często po całkowitym wygojeniu (około miesiąc) tatuaż nabiera uroku.
Pomimo wygojenia dbaj o tatuaż nawilżając skórę po każdej kąpieli (to poprawia kontrast) a opalając się nie przesadzaj ze słońcem i stosuj kremy z silnym filtrem.


      Życzę dużo pięknych, szokujących, bolesnych i bezbolesnych ale przede wszystkim zdrowych tatuaży.


www.BloodyArt.pl